Po wiadomościach na początku tego tygodnia, że 2021 Pokaż NAB nie odbędzie się już w przyszłym miesiącu, TVBEurope poprosił kluczowych członków branży, aby dać nam swoje reakcje na anulowanie.

Zapalony prezes i CEO Jeff Rosica powiedział, że to musiała być „niezwykle trudna decyzja”, ale była właściwa do podjęcia. „Avid wspiera NAB, jak również inne organizacje branżowe, ale z pewnością w najlepszym interesie wszystkich jest, aby trzymać się z dala od dużych zgromadzeń”, powiedział TVBEurope.

„Dla nas w Avid oznacza to, że stoimy przy naszej decyzji na początku tego roku, aby podążać tym kursem, dopóki nie będziemy pewni, że możemy być bezpieczni. Dobrą wiadomością jest to, że byliśmy w stanie dostosować się i pozostać w pełni zaangażowani w naszą społeczność klientów przez cały okres pandemii. Targi w końcu powrócą do naszego koszyka go-to-market, ale nie w tym roku i nie dopóki nie będziemy w pełni pewni, że sytuacja jest pod kontrolą.”

Rob Malcolm, chief product officer w Imagine Communications wyraził rozczarowanie firmą z powodu wiadomości, ale dodał, że docenili „niestrudzoną” pracę zespołu NAB, aby spróbować tegorocznej imprezy.

„Pandemia była bezprecedensowym wydarzeniem we wszystkich naszych wcieleniach” – dodał Malcolm. „To, że choroba nadal ewoluuje, tworząc nowe wyzwania, takie jak wariant Delta, oznacza, że planowanie podróży i stowarzyszeń na dowolnej odległości w przyszłość staje się trudne. Z tego powodu mamy nadzieję, że IBC podejmie decyzję prędzej niż później, czy planowane wydarzenie grudniowe może cierpieć z powodu podobnej kaskady odwołań.

„Wystawy pozostają ważne do wyobrażenia, jako sposób na spotkanie z naszymi klientami i debatowanie nad najlepszą technologiczną drogą naprzód dla nich. Mamy szczerą nadzieję, że będziemy mogli spotkać się w kwietniu 2022 na bardzo udanym Pokazie NAB.”

Pokaż NAB 2021 został odwołany
Nagrody wciąż aktualne! Nominacje Best in Market open

Inne reakcje obejmują:

Jon Finegold, dyrektor ds. marketingu w Signiant: „oczywiście bezpieczeństwo jest priorytetem i dlatego rozumiemy tę decyzję, ale jesteśmy rozczarowani, że nie będziemy mieli możliwości osobistego kontaktu z branżą, ponieważ mamy tak wiele ekscytujących rzeczy do podzielenia się. Z niecierpliwością czekamy na połączenie z rynkiem w inny sposób i czekamy na powrót do wydarzeń osobistych, gdy będzie to bezpieczne.”

Ciaran Doran, dyrektor marketingu, Rohde & Schwarz Broadcast and Media: „jest głęboko rozczarowujące, że amerykańskie międzynarodowe embargo na podróże stworzyło główną barierę dla naszego uczestnictwa, ale demonstruje prawdziwy ciągły strach z Covid na całym świecie. Nadawcy są słusznie ostrożni – mają obowiązki programowe i szanujemy decyzje klienta, aby nie podróżować do Las Vegas. Więc pokażemy im w nadchodzących miesiącach, w okresie do kwietnia 2022 roku, kiedy, jeśli Bóg pozwoli, wszyscy będziemy mogli spotkać się ponownie osobiście”

Mike Grieve, Dyrektor Handlowy Mo-Sys Engineering: „anulowanie NAB 2021 jest oczywiście rozczarowaniem, ale jest to również właściwy wybór. Nasze produkty – i rzeczywiście wiele z branży-sprzedają się na skalę globalną, a jeśli ciągła pandemia oznacza, że trudno jest światu się teraz spotkać, będziemy kontynuować strategię marketingu internetowego, którą śledziliśmy przez ostatnie 21 miesięcy. Czekamy na NAB 2022.”

Miguel Churruca, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Brainstorm Multimedia: „cieszyliśmy się, że możemy ponownie nawiązać kontakt z klientami, partnerami i ogólnie z rynkiem, tak jak robiliśmy to przez ostatnie 25 lat. Jednak sytuacja zdrowotna nie jest kontrolowana, a jeśli dodamy obecne ograniczenia podróży, to skutecznie uniemożliwiło większości naszego zespołu udział w pokazie. Wierzymy również, że NAB podjęła niezbędne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim, co oklaskujemy i przyznajemy, i z pewnością mamy nadzieję wrócić do normy przez NAB 2022, co powinno stanowić powrót pokazów, jakie znamy.

„Biznes broadcast wymaga uważnego przyjrzenia się produktom osobiście-demom, spotkaniom twarzą w twarz, długim dyskusjom z klientami i atrakcyjnym wizualnie prezentacjom – i chociaż można to zrobić zdalnie, osobisty kontakt z pewnością poprawia wrażenia. Międzynarodowy pokaz to idealny scenariusz do pomiaru pulsu branży i producentów, co w połączeniu z atrakcyjnymi miejscami przyciągnęło tradycyjnie odwiedzających. W międzyczasie będziemy korzystać z własnych zasobów, aby nadal angażować się na rynku, nawet jeśli zdalnie, w kolejnej edycji Wirtualnego tygodnia Brainstorm, która zostanie ogłoszona wkrótce.”

Dominic Harland, CEO, GB Labs: „chcielibyśmy podziękować NAB za dołożenie wszelkich starań, aby dostarczyć koncert na żywo w tym roku i za podjęcie trudnej decyzji o odwołaniu imprezy w celu zapewnienia bezpieczeństwa na pierwszym miejscu. Chociaż jesteśmy rozczarowani, że nie mamy okazji spotkać się z naszymi klientami i partnerami podczas tegorocznej imprezy, cieszymy się na ponowne nawiązanie kontaktu z naszymi kolegami i przyjaciółmi z branży w Las Vegas w kwietniu 2022 roku.”

Alison Pavitt, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Pebble: „to była słuszna decyzja, biorąc pod uwagę ilość firm zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i poza nimi, które odwołały swoją obecność na wystawie. Przegapimy okazję, aby ponownie połączyć się osobiście z naszymi rówieśnikami i klientami po drugiej stronie stawu w Vegas, ale zespół Pebble z niecierpliwością czeka na NAB w kwietniu 2022. W międzyczasie będziemy uczestniczyć w mniejszych, bardziej regionalnych wydarzeniach i przeprowadzać wizyty klientów tam, gdzie możemy, i oczywiście kontynuować łączenie cyfrowe i w 2D! Czy mogli podjąć decyzję wcześniej? Być może. To powiedziawszy, absolutnie rozumiemy, że decyzja ta byłaby bardzo trudna do podjęcia.”

James Robinson, Hitomi Broadcast director: „nasze produkty służą do synchronizacji audio i wideo, a demonstracja sprzętu dla naszych klientów jest kluczową częścią ich zrozumienia korzyści. Bez tradycyjnego szerokiego, międzynarodowego zasięgu NAB stało się to dla nas nieopłacalne, zwłaszcza że obecność brytyjskiej firmy wiąże się ze złożonymi przepisami kwarantanny, które mogą związać nasz kluczowy personel na dłuższy okres. Pochwalamy NAB za zarządzanie oczekiwaniami przez cały czas i za podjęcie właściwej decyzji teraz.”

Kurt Krinke, vice president broadcast sales North America, Arvato Systems: „podczas gdy NAB jest nieocenionym wydarzeniem dla połączenia naszej branży, oklaskujemy wszystkich zaangażowanych w podjęcie tej trudnej decyzji, stawiając ostrożność i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Będziemy nadal produkować wydarzenia, aby połączyć się z naszymi klientami i partnerami praktycznie na razie.”

Hubert Oehm, CTO, liczba pojedyncza.live: „to rozczarowujące, że NAB został odwołany. Mam miłe wspomnienia z szumu wokół bycia tam jako start up w pierwszych dniach zarówno Vizrt i Singular. Jednak byłem również częścią dużych organizacji, takich jak Vizrt, z dużym stoiskiem na środku hali. NAB jest centralnym wydarzeniem dla naszej branży i nadal będzie odgrywać dużą rolę. Szkoda, że w tym roku nie zobaczymy wszystkich w Las Vegas, ale możemy się doczekać 2022 roku. Priorytetem organizatorów było zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa i nie było innego sposobu działania.

„Anulowanie NAB jest wytrzeźwieniem przypominającym, że świat się zmienił. Wraz z wejściem w życie ograniczeń w zarządzaniu pandemią Covid-19, przejście było nieco łatwiejsze dla pojedynczych.żyj tak, jak zawsze byliśmy wirtualną organizacją. Mam nadzieję, że podczas tej przerwy w aktywności NAB rozważa opracowanie bardziej elastycznego hybrydowego/Wirtualnego podejścia do wydarzeń. Taki program nie tylko ułatwia radzenie sobie ze zmianami w regulacjach dotyczących pandemii, ale jest o wiele bardziej zrównoważonym podejściem. Wiele materiałów idzie do budowy stoisk i przygotowania hal w NAB, nie wspominając o mocy potrzebnej do utrzymania imprezy. Ze względu na przyszłość, każda firma, w tym NAB, ma obowiązek rozważyć, w jaki sposób mogą prowadzić operacje w znacznie bardziej zrównoważony sposób”.

Sergio Grce, CEO iSIZE Technologies: „cieszyliśmy się na możliwość bezpośredniego spotkania z klientami i podzielenia się z nimi naszymi najnowszymi innowacjami i jesteśmy rozczarowani, że tak się nie stanie. Jednak popieramy decyzję NAB, aby umieścić bezpieczeństwo wystawców i uczestników ponad wszystko, a teraz patrzymy w przyszłość i czekamy na udany NAB 2022.”

Daniel Lundstedt, Regionalny kierownik sprzedaży, Intinor: „stawało się coraz bardziej jasne, że konwencja NAB w USA w przyszłym miesiącu nie dostarczy szerokiej publiczności, którą my i inni sprzedawcy tradycyjnie cieszyliśmy się. Dla Intinor jako szwedzkiej firmy podróż do I Z Las Vegas byłaby trudna, więc decyzja NAB uprzedziła tylko trudną decyzję, przed którą staliśmy.”

Alexandra Maier, director global marketing and communications-Media Solutions, CGI: „podążając za zmianami w obecnych ograniczeniach podróży ostrożnie przez ostatnie kilka tygodni, stało się jasne dla CGI, że sytuacja uniemożliwi większości naszych pracowników poza USA podróżowanie na pokaz, więc musieliśmy przejść do planu B jeszcze zanim organizatorzy NAB zdecydowali się anulować pokaz.

„Z niecierpliwością czekamy na ponowne zaangażowanie się ze społecznością NAB w 2022!”

Jennie Marwick-Evans, MD, Manor Marketing: „absolutnie popieramy to, co musiało być trudną decyzją dla NAB. Byli niezawodnie wspierający, taktowny i profesjonalny przez ostatnie sześć miesięcy i jako firma, naprawdę cieszymy się, że wrócimy do Vegas w kwietniu 2022 roku, aby bez wątpienia być show do zapamiętania!”

Martin Izzard, szef mediów i rozrywki, Czerwona Ciężarówka, Żółta Ciężarówka: „oczywiste jest, że uwielbiamy chodzić do NAB, aby zbadać podłogę pokazową i zobaczyć najnowsze innowacje w produkcji telewizyjnej i Medialnej. Ale teraz bez wystawy ważne jest, aby przyszli wystawcy myśleli nieco inaczej o tym, jak wprowadzają na rynek i sprzedają swoje technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *