Netflix może być ustawiony do udziału w wyścigu o prawa do transmisji na żywo do Formuły 1 po CEO Reed Hastings powiedział, że to coś streamer będzie myśleć.

Podczas gdy konkurent Netflix, Amazon Prime, odniósł sukces, nabywając prawa do tenisa, rugby i piłki nożnej, Netflix uniknął wejścia na rynek transmisji sportowych.

Ale w wywiadzie dla „Der Spiegel” Hastings powiedział, że podczas gdy streamer „trzyma ręce z dala” sport NA ŻYWO, rozważyłby nadawanie F1, gdyby był jego właścicielem w całości.

„Z transmisji sportowych, nie mamy kontroli nad źródłem,” Hastings dodał. „Nie posiadamy Bundesligi, która może zawierać umowy z kim chce. Ale tego rodzaju Kontrola byłaby dla nas warunkiem wstępnym, abyśmy mogli zaoferować naszym Klientom bezpieczną ofertę.

„Kilka lat temu sprzedano [komercyjne] prawa do Formuły 1. Wtedy nie było nas wśród oferentów, dziś byśmy się nad tym zastanowili-powiedział.

Netflix ma już niewielki przyczółek wśród fanów F1 dzięki swojej dążeniu do przetrwania w serialach dokumentalnych. Na początku tego miesiąca ukazał się Schumacher, film dokumentalny o siedmiokrotnym mistrzu świata Michaelu Schumacherze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *