Trigger Warning: ten artykuł omawia tematy takie jak zdrowie psychiczne i samobójstwo. Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz potrzebuje pomocy, możesz zadzwonić do Lifeline na 131 114 lub poza Niebieski 1300 224 636.
W wieku zaledwie 15 lat Ian Thorpe został mistrzem świata w pływaniu. Dwa lata później zdobył trzy złote medale na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku, a w wieku 21 lat miał jeszcze dwa złote medale po zwycięstwie na igrzyskach w Atenach w 2004 roku.
Ale pod powierzchnią basenu Ian doświadczał głębokich zmagań z depresją i dopiero po latach podzielił się tą informacją ze światem.

 

Była to szokująca decyzja, kiedy” Thorpedo ” przedwcześnie opuścił pływanie w 2006 roku, a w 2020 roku ujawnił sobotnie Telegraph, że wystartowałby na dwóch kolejnych igrzyskach olimpijskich, gdyby otrzymał lepszą opiekę nad swoim zdrowiem psychicznym, dodając, że kultura sportu utrudniała mówienie.
„Tak, mieliśmy psychologa zespołu, ale ludzie czuli, że jeśli go widziałeś, to masz problem” – powiedział Ian w publikacji.
Ostatecznie, kiedy znalazł odwagę, aby porozmawiać z psychologiem, zmieniło się, jak podchodził do swojego zdrowia psychicznego.
„Kiedy go zobaczyłem, zapytał, dlaczego wątpiłem w swoje umiejętności, a potem dał mi przemówienie motywujące. Stamtąd to zależało ode mnie – wyjaśnił.
„Stosunek do zdrowia psychicznego był wtedy zupełnie inny, chociaż nadal mamy jakiś sposób, aby przełamać piętno.”
Od prawie dekady 38-latek jest szczery o swojej podróży, demonach, z którymi się mierzył, i pracował w społeczności, aby pomóc innym młodym ludziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *