ITN wyznaczyło Jona Robertsa na nowego dyrektora ds. technologii, produkcji i innowacji.

Dołączy do zespołu kierowniczego nadawcy i poprowadzi strategię techniczną dla firmy, kierując zarządzaniem i rozwojem operacji nadawczych, technologii, studiów, zarządzania mediami i przepływów pracy.

Roberts dołączył do ITN jako stażysta w 2000 r. i od tego czasu piastował szereg wysokich stanowisk produkcyjnych i technologicznych, w tym dyrektora technicznego, Dyrektora Programowego i szefa technologii studyjnej. Obecnie jest szefem działu operacyjnego ITN.

Brał również udział w uruchomieniu studia wirtualnej rzeczywistości ITV News, rozwijając model integracji ITN z control room, dostarczając wiele królewskich wydarzeń specjalnych, a ostatnio elementy przejścia ITN na pracę zdalną. Deborah Turness, dyrektor generalny ITN, powiedziała: „to fantastyczne, że Jon przejmuje tę kluczową rolę, gdy ITN planuje ekscytujące wprowadzenie nowych cyfrowych systemów opartych na chmurze, pozycjonując naszą firmę na przyszłość. Ma ogromne doświadczenie, zarówno w dużych projektach infrastrukturalnych, jak i produkcji telewizyjnej, a także głęboką wiedzę o firmie. ITN posiada jeden z najlepszych zespołów technologicznych w branży, z historią przełomowych innowacji, a Jon wniesie ogromną energię, wiedzę i wizję do pracy.”

Robert dodał: „po raz pierwszy dołączyłem do ITN jako stażysta 21 lat temu i miałem zaszczyt współpracować z naszymi doświadczonymi zespołami technicznymi i produkcyjnymi przy wielu naszych największych projektach. Jestem zachwycony i niezwykle dumny z tego, że zostałem powołany do tej roli i mam możliwość poprowadzenia tak utalentowanego i oddanego zespołu. Jest to kluczowy czas w technologii transmisji, z nowymi postępami, tworząc nowe możliwości i zupełnie nowe sposoby pracy, i jestem naprawdę podekscytowany, aby zobaczyć, jak możemy nadal rozwijać się i wprowadzać innowacje w nadchodzących latach.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *