W impulsie do grudniowego pokazu IBC, holenderski rząd rozluźnił covid-19 społeczne środki dystansowe i zniesienie zasad kwarantanny dla w pełni zaszczepionych podróżnych.

Od 22 września w pełni zaszczepione osoby z krajów o bardzo wysokim ryzyku nie będą już musiały poddawać kwarantannie po przybyciu do Holandii.

Od 25 września kraj nie będzie już egzekwował przepisów o dystansach społecznych 1,5 metra.

Zamiast tego wprowadzi przepustki dostępu do koronawirusów, w których osoby chcące uzyskać wejście do różnych miejsc będą zobowiązane do wykazania dowodu albo szczepienia przeciwko covid-19, wyzdrowienia po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2, lub negatywnego testu Covid-19 w ciągu 24 godzin od użycia.

W związku z tym, że tegoroczne targi IBC odbędą się w dniach 3-6 grudnia, organizatorzy mówią, że nadszedł czas na ekscytację. „Od jakiegoś czasu przewidujemy to ogłoszenie od holenderskiego rządu, a cały zespół IBC brzęczy nad możliwościami, jakie przyniesie relaks tych środków Covid-19”, powiedział dyrektor generalny IBC Michael Crimp.

„Nie oznacza to, że możemy zrelaksować naszą czujność – nadal jesteśmy w pełni skupieni na dostarczaniu bezpiecznych i cennych doświadczeń. Ale dzięki tym nowym środkom możemy zorganizować wydarzenie tak bliskie „zwykłej działalności”, na jakie moglibyśmy liczyć w obecnym otoczeniu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *